מכללת רידמן, לימודי רפואה סינית , לימודי נטרופתיה
אודות
רידמן קריירה
קליניקות מתמחים
קמפוסים
חנות ברידמן
בוגרים מספרים
פעילות בקהילה
צור קשר
קמפוס אילת
» לקבלת ייעוץ לימודים ממומחי רידמן
שם מלא *
טלפון *
דוא'ל *
כתובת
קמפוס
תחום עניין
קוד אבטחה
מאשר/ת לקבל מידע ועדכונים ממכללת רידמן

» מה קורה ברידמן?!

 

 

 

 

  

אודות לימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית - TCM
אודות לימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית  - TCM
  

 

לימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית
Integrative Traditional Chinese Medicine -
TCM
 מנהל ביה"ס: 
עדי פרום  (Dip.CM. (I.A.TCM  
 מנהל היחידה לרפואה משולבת (שיר"מ) במרכז הרפואי אסף הרופא,
יו"ר היוצא של האגודה לריפוי סיני מסורתי

סגן מנהל ביה"ס ומנהל קשרי אקדמיה עם אוניברסיטאות בסין: שורי נוימן .Dip.Ac


תכנית ארבע-שנתית

 בשיתוף מקצועי בלעדי עם

על פי דרישות האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי
ובשיתוף אוניברסיטאות ממשלתיות לרפואה סינית מסורתית בסין:

 

                

 The Zhejiang Chinese Medical University, Hangzhou, China

 

The Chengdu University of TCM, Chengdu, China


 
ביה"ס לרפואה סינית אינטגרטיבית של מכללת רידמן הוא מהראשונים בישראל עם ותק של מעל שמונה עשרה שנה בהכשרת בוגרים, מטפלים ומרצים ברפואה סינית. ביה"ס מנוהל אקדמית על-ידי עדי פרום ומלמדים בו מיטב המרצים בישראל, מהם בעלי ותק של כשלושים שנות טיפול והוראה. בוגרי ביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן יוצאים לחייהם המקצועיים כשהם מצוידים בידע תאורטי ומעשי רחב ביותר, בניסיון קליני רב וביטחון ביכולתם לעבוד ולהתפרנס מעיסוקם. שיעור הבוגרים אשר סיימו את לימודיהם בביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן ומועסקים בשוק הרפואה המשלימה הוא הגבוה ביותר בישראל.
 
שיתוף פעולה בלעדי עם כללית רפואה משלימה
מכללת רידמן וכללית רפואה משלימה מקיימות ביניהן שיתוף פעולה בלעדי ורחב היקף שמטרתו הינה לפעול למען קידום מצוינותו של תחום הרפואה המשלימה בישראל. מתוך מטרה לשפר את איכותן של תכניות ההכשרה ברפואה המשלימה נכנסה גם תכנית הלימודים של ביה"ס לרפואה סינית תחת שיתוף הפעולה הרפואי המקצועי עם כללית רפואה משלימה. בנוסף, במסגרת שיתוף הפעולה בין שני הגופים תצא לפועל תכנית מחקר בלעדית, המיועדת לסטודנטים ולבוגרים מצטיינים מביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן. תכנית מחקר זו היא הראשונה מסוגה בישראל ומטרתה לקדם הן את תחום הרפואה המשלימה בישראל אשר צמא למחקרים והן את הסטודנטים שיקחו בה חלק אשר יזכו לצמוח מבחינה מקצועית - מרמת מקבלי ידע בלבד לרמת יצרני ידע חדש וחיוני בתחום. כללית רפואה משלימה תיתן עדיפות לבוגרי ביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן בהשמה לעבודה כמטפלים במרפאותיה הפרוסות ברחבי הארץ. כמו כן תינתן עדיפות בקבלה לעבודה לאותם סטודנטים מצטיינים שיקחו חלק בתכנית המחקר המשותפת.

למידע אודות תכנית הלימודים של תכנית המחקר לחצו כאן>>

אודות הרפואה הסינית
הרפואה הסינית היא תורת ריפוי הנשענת על מסורת עתיקה בת אלפי שנים. רפואה זו קושרת בתפיסתה הפילוסופית ובדרכי הטיפול שלה את רבדיו השונים של האדם - הגוף, הנפש והרוח - ומתייחסת רבות לקשר בין האדם לבין כל המקיף אותו - האנשים שסביבו, הטבע והיקום כולו. במהלך אלפי שנות קיומה התפתחו ברפואה הסינית כלים טיפוליים רבי עוצמה- האקופונקטורה, הטיפול בצמחי מרפא, הטיפול התזונתי, הטווינא) הפיזיותרפיה הסינית) והצ'י קונג הרפואי (טיפול אנרגטי דרך תנועה.(

עם פתיחתה ההדרגתית של סין בפני המערב, נחשפה והתפשטה תורת הרפואה הסינית בעולם. ראשונים להיחשף ולהתקבל במערב היו האקופונקטורה, הצ'י גונג ובהמשך הטווינא. עם קבלת האישורים לכך במוסדות הממלכתיים בארה"ב, באירופה ואחר כך בארץ, החל השימוש גם בצמחי מרפא כטכניקה רבת עוצמה, המובילה בשילוב עם הדיקור את הפרקטיקה של הרפואה הסינית.
מספר גדל והולך של מחקרים רפואיים מדעיים מוכיחים את יעילותה של הרפואה הסינית בטיפול במגוון רחב של בעיות רפואיות שכיחות. הרפואה הסינית היא שיטת הריפוי הזוכה להכרה וללגיטימציה הרבות ביותר מצד הממסד הרפואי הקונבנציונלי. יותר ויותר מרפאות לרפואה משלימה נפתחות בקופות החולים ובבתי החולים השונים בארץ, בכולן הרפואה הסינית היא שיטת הטיפול המבוקשת ביותר. לאור כל זאת קיימת דרישה הולכת וגוברת למטפלים מקצועיים מומחים ברפואה סינית.
 

 
 
קחו לכם דקה לצפות בסרטון שלנו- מומלץ!

שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות מובילות בסין
תכנית לימודי הרפואה הסינית של מכללת רידמן היא הראשונה בישראל שנבנתה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בסין ומאושרת על ידן. לפני למעלה מ- 15 שנים נבחרה מכללת רידמן  ע"י אוניברסיטת צַ'אנְגְדוּ, סין
כמכללה הישראלית הראשונה, אשר תלמד את תכנית הלימוד המקיפה שלה להסמכת מטפלים ברפואה סינית. לאחרונה אף החלה מכללת רידמן בשיתוף פעולה נוסף עם אוניברסיטת ג'הז'יאנג - מהמובילות בסין ללימודי רפואה סינית.

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים של ביה"ס לרפואה סינית נכתבה כולה על ידי אנשים שמכירים את שוק התעסוקה ואת צרכיו בהווה ובעתיד ולפיכך היא מקנה את הפלטפורמה הטובה ביותר בדרך להיות מטפל. תכנית הלימודים היא ארבע שנתית והיא מהמקיפות והמעמיקות ביותר בישראל. התכנית אשר מבוססת בעיקרה על תכניות הלימוד של האוניברסיטה הרפואית צ'אנגדו בסין, בנויה משבע חטיבות לימוד וכוללת לימודים תיאורטיים מקיפים המלווים בשעות רבות של לימודים מעשיים. היקף שעות ההתנסות המעשית הוא הגדול ביותר בהשוואה לכל תכניות ההכשרה הפועלות בישראל. סך כל השעות הנ"ל עומד מעל ומעבר לדרישות האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי ולדרישת חוק הדיקור של ועדת הכנסת להסדרת תחום הרפואה המשלימה בישראל.

נושאי הלימוד
בין הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית: תאוריות יסוד, הפילוסופיה של הרפואה הסינית, צמחי מרפא סיניים, אקופונקטורה (דיקור), טווינא (הפיזיותרפיה הסינית) טיפול במוקסה, תזונה רפואית, זן-שיאצו, צ'י גונג רפואי ועוד. בוגר ביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן הוא מומחה בכל תחומי הטיפול ברפואה סינית: דיקור, צמחי מרפא סיניים, טיפול תזונתי וטווינא (ניתנת אפשרות להתמחות בזן-שיאצו כמקצוע מגע במקום בטווינא).


דגש על התמחויות
היות וקהל המטופלים בישראל של היום כבר איננו מסתפק במטפלים כלליים ברפואה סינית אלא מחפש לעצמו מטפלים בעלי התמחות בנושאים ספציפיים, תכנית הלימודים שלנו מתאימה את עצמה לרוח הזמן ולצרכי הקהל ושמה דגש על התמחויות. בשנה ד' נלמדים קורסי התמחות מעמיקים הנמתחים על פני סמסטר שלם בדרמטולוגיה, אורתופדיה, פדיאטריה וגניקולוגיה.

מגמות המגע
במסגרת התכנית ילמד הסטודנט גם את אחד משני מקצועות הטיפול במגע- טווינא או זן-שיאצו לפי בחירתו. לימודים אלו יקנו לו גם תעודת מטפל באחד מהמקצועות הללו בנוסף לתעודת המטפל ברפואה הסינית. מאחר ובמכללת רידמן מתבססים על המקורות ונצמדים אליהם באדיקות- שיטת המגע המקובלת והמקורית בסין היא הטווינא ובהתאם, תכנית הלימודים של מכללת רידמן שמה דגש על התמחות בטווינא. עם זאת, לסטודנטים שיבחרו בכך, קיימת אפשרות להתמחות במסלול זן-שיאצו מקיף. מרכז מגמת הטווינא 
במכללת רידמן הוא בני מרמור ( Dipl.C.M.(I.A.TCM מנהל תחום הרפואה הסינית המסורתית בכללית רפואה משלימה.  מרכזת מגמת הזן-שיאצו היא שיר וולוצקי ברש Dip.Ac  מטפלת בכירה בשיאצו וברפואה סינית. מגמת הזן-שיאצו קיימת בכל אחת מהשלוחות של מכללת רידמן, מגמת הטווינא קיימת בשלוחות תל-אביב, ירושלים וחיפה.

רפואה מערבית
המאפיין הייחודי של תכנית הלימודים במכללת רידמן הוא המבנה האינטגרטיבי שלה. אנו משלבים בין לימוד והבנה של הרפואה הסינית המסורתית ובין התובנות של הרפואה המערבית.  בכל קורס הנלמד במסגרת ארבע שנות הלימוד מודגש הידע המערבי: האבחנות, הבדיקות אשר יכולות לעזור לאבחנה, ידע מקיף של התרופות המערביות ופענוח של בדיקות מעבדה. כל זאת תוך כדי הגעה אל האבחנה הסינית והתאמת הטיפול בדיקור, בצמחי מרפא סיניים ובטווינא.


הכשרה קלינית
תכנית הלימודים במכללת רידמן פרוסה על פני ארבע שנים, שמונה סמסטרים. בארבעת הסמסטרים האחרונים עוברים הסטודנטים פרקטיקה קלינית עשירה ומגוונת המכשירה אותם ליכולת טיפול עצמאית. במשך תקופת התמחות זו, הסטודנטים מאבחנים ומטפלים בעשרות מטופלים מכל מעגלי החיים: ילדים, נוער, מבוגרים, אוכלוסיות מיוחדות ועוד, המצויים בקשת רחבה של מצבים בריאותיים פיזיולוגיים ונפשיים, מחלות וסימפטומים. ההתמחות הקלינית מבוצעת בהשגחתם של  בכירי המרצים במכללה, כולם בעלי ידע וניסיון בכל נושאי הלימוד ובכל הכלים הטיפוליים הנלמדים במהלך השנים: דיקור, צמחי מרפא סיניים, טיפול תזונתי וטיפולי מגע. הסטודנט יכול להתייעץ במנחה בכל שלב ושלב, ולצעוד עמו יד ביד לקראת הכשרתו כמטפל בעל ביטחון עצמי.


צפייה קלינית במרפאתו של ראש המגמה
כחלק מתהליך ההכשרה הקלינית מוזמנים הסטודנטים גם לצפייה קלינית במרפאה של מנהל ביה"ס, עדי פרום, במרפאתו. פעילות זו מספקת לסטודנטים הצצה למציאות של עבודה בסביבה קלינית והתלמדות מעשית אישית עם עדי פרום.


מאפיינים ייחודיים

• תיק מטפל - תיק המכיל את כל הציוד והאביזרים הנדרשים ממטפל ברפואה סינית, יקבל כל סטודנט בשנה ג', עם כניסתו לקליניקה הלימודית (בשווי של 1,000 ₪). תיק המטפל ילווה את הסטודנט למשך כל חייו כמטפל. תיק זה הינו פרי פיתוח של הנהלת בית הספר, הוא מיוצר באופן בלעדי ואינו ניתן לרכישה בחנויות, מלבד לחנויות המכללה. לצפייה בתיק ובתכולתו לחצו כאן>>


• מלגות מטעם ממשלת סין- במהלך השנים נוצרו קשרי עבודה וידידות חזקים ועמוקים בין מכללת רידמן ובין שגרירות סין בישראל. בשנים האחרונות מעניקה ממשלת סין מלגות לימודים מלאות הכוללות מחיה למשך שנה שלמה באחת מחמש האוניברסיטאות המובילות בסין, לארבעה מוסדות לימודים בישראל: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ובתחום לימודי הרפואה הסינית נבחרה מכללת רידמן ליהנות ממלגות אלה. אנו רואים בכך הכרה חד-משמעית של הממשלה הסינית ברמת הלימוד האקדמית הגבוהה שלנו. עד כה הוענקו עשר מלגות מלאות לסטודנטים ומרצים לשנת לימוד והעשרה בסין. נציגינו העשירו את עצמם והביאו אלינו ידע עדכני מהתחום. קראו את סיפוריהם של הסטודנטים שלנו שזכו במלגה>>

• מעבר בין קמפוסים - ביה"ס לרפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית של מכללת רידמן  מתנהל בחמישה קמפוסים ארציים: תל- אביב, ירושלים, המכללה האקדמית ספיר, חיפה והמכללה האקדמית כנרת. כל אחד מן הקמפוסים מאופיין במיקום נוח ונגיש ומתאפיין באווירה הייחודית למקום. תכנית הלימודים הינה זהה בכל קמפוס וקמפוס. מגוון הקמפוסים מאפשר לסטודנט "לנדוד" מקמפוס אחד לאחר בהתאם לצרכיו .המעבר מקמפוס לקמפוס נתמך ומלווה על יד הנהלת בית-הספר..


• ספרייה ענפה בנושאי רפואה סינית ורפואה מערבית - למכללה ספרייה ענפה בנושאי רפואה סינית ורפואה מערבית. הספרייה המרכזית ממוקמת בקמפוס רמת אביב של המכללה
(חיים לבנון 26) ובשלוחות קיימות ספריות בהיקף קטן יותר.

• מרכזי שירות לסטודנט-  לרשות הסטודנטים והמטפלים קיימת חנות במכללת רידמן ובה ניתן לרכוש את כל הציוד הנדרש למטפל ברפואה הסינית  (מחטים לאקופונקטורה וכדומה) וספרות מקצועית. בכל הקמפוסים של המכללה קיימת שלוחה של החנות.


• מערכת למידה מתוקשבת - במערכת הלמידה המתוקשבת של המכללה ניתן להתעדכן בחומרי לימוד, לקרוא ולשתף במאמרים ובמחקרים.


• כיתת אומן -
כחלק מפעילותה של מכללת רידמן לקידום מצוינותם האקדמית של מטפלי הרפואה הסינית בישראל, מקיים ביה"ס לרפואה סינית של המכללה סדרת מפגשים תחת הכותרת: כיתת אומן. מפגשים אלו הפתוחים לכלל ציבור הסטודנטים ומטפלי הרפואה הסינית בישראל, מאפשרים לקהל לצפות בעבודתם הקלינית של בכירי המרצים של מכללת רידמן. מדובר בהזדמנות מיוחדת להיות עדים ושותפים למסע המרתק המתחולל במפגש עם המטופל: החל מתשאול מלא, דרך אבחנות פיזיות ועד לסיעור מוחין ולדיון מעמיק בדרך אל האבחנה ואל ההחלטה על הטיפול המתאים. לאורך התהליך כולו מסבירים המטפלים בקול רם את דרך המחשבה שלהם ומאפשרים לקהל לשאול שאלות.

• מכינה בלימודי צמחים סיניים
כמכללה המובילה בישראל בתחום לימודי הרפואה הסינית, לקחה על עצמה מכללת רידמן לסייע בהכנתם של כלל הסטודנטים לרפואה סינית בישראל לעבור את מבחני הגמר ומבחני ההסמכה של האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי וכן להתכונן לקראת מבחני סוף השנה בלימודי צמחי מרפא סיניים. מדובר בקורס אינטנסיבי הנותן מענה רחב היקף לכל יסודות לימודי הצמחים אשר נלמדו לאורך השנים - מתוך ההבנה העמוקה וההכרה בחשיבותו של נדבך הצמחים בתוך מכלול הרפואה הסינית. מכינה זו שקיימנו השנה היא אבן דרך נוספת בחתירתה של מכללת רידמן להצלחת הרגולציה של הרפואה הסינית בישראל.

• קורס תעודה מתקדם – צמחי מרפא לטיפול במחלות עור
במסגרת פעילותה של מכללת רידמן לקידום מצוינות מטפלי הרפואה הסינית בישראל, מקיימת המכללה קורס מקצועי חדש בשיתוף עם חברת ברא צמחים. הקורס, אשר פותח במיוחד עבור הקהל המקצועי ברפואה הסינית יקנה בידי משתתפיו התמחות קלינית מעשית בטיפול במחלות עור מורכבות באמצעות צמחי מרפא. בסיום הקורס תוענק בידי המשתתפים תעודת הסמכה מטעם מכללת רידמן וברא צמחים. הקורס פתוח לכלל מטפלי הרפואה הסינית בישראל במחירים סמליים.


תעודות
כבר בסיום השנה הראשונה והשנייה מוענקות תעודת מטפל בזן-שיאצו או בטווינא המאפשרות להתחיל ולעסוק בתחום, ובתום ארבע שנות לימוד מוענקת תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית בשיתוף אוניברסיטת צ'אנגדו בסין המקנה הכרה בינ"ל ואפשרות להמשך לתואר ברפואה סינית בסין.

השתלבות בשוק העבודה – רידמן קריירה
שיעור הבוגרים אשר סיימו את לימודיהם בביה"ס לרפואה סינית של מכללת רידמן ומועסקים בשוק הרפואה המשלימה (קופות החולים, בתי החולים והקליניקות ברחבי הארץ) הוא הגבוה ביותר בישראל. על פי סקרים חיצוניים, תעודת ההסמכה של ביה״ס לר״ס של מכללת רידמן היא בעלת הערך הרב ביותר בשוק התעסוקה. המעסיקים המובילים בתחום; כגון חברת זן צמחים בוחרים להעסיק - רק את בוגרי ביה״ס לר״ס של רידמן ובאופן בלעדי.כל זאת הן בזכות העובדה כי תכנית ההכשרה של ביה"ס מבוססת על התנסות קלינית מעשית רחבת היקף המכשירה את הסטודנטים ליכולת עבודה עצמאית, והן בזכות הליווי הצמוד שאותו מקבלים הסטודנטים מרידמן קריירה- חטיבת ההשמה של המכללה,
המציעה להם מגוון רחב של משרות ומלווה את תהליך כניסתם לשוק העבודה.

 

עדייין מתבטים לגבי לימודי רפואה סינית? קראו על חוויותיהם של בוגרי המגמה, הקליקו>
 

לימודי רפואה סינית 

לימודי נטורופתיה, לימודי רפואה סינית   | מורשים | info@reidman.co.il   1-800-22-09-22  מכללת רידמן - המקום המושלם ללימודי רפואה משלימה