מכללת רידמן, לימודי רפואה סינית , לימודי נטרופתיה
אודות
רידמן קריירה
קליניקות מתמחים
קמפוסים
חנות ברידמן
בוגרים מספרים
פעילות בקהילה
צור קשר
קמפוס אילת
» לקבלת ייעוץ לימודים ממומחי רידמן
שם מלא *
טלפון *
דוא'ל *
כתובת
קמפוס
תחום עניין
קוד אבטחה
מאשר/ת לקבל מידע ועדכונים ממכללת רידמן

» מה קורה ברידמן?!

 

 

 

 

  

שאלות ותשובות FAQ

מדוע כדאי ללמוד דווקא במכללת רידמן?
מכללת רידמן היא המכללה הגדולה והוותיקה בישראל ללימודי הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית ומובילה בתחומה כ- 25 שנה. מכללת רידמן כוללת שבעה בתי ספר מקצועיים, המתמחים כל אחד בתחום שונה של הרפואה המשלימה. כל אחד מבתי הספר הללו מציע לך השכלה מקצועית, עשירה ומגוונת ברמה אקדמית גבוהה, מפי מרצים מומחים מהשורה הראשונה של המטפלים בארץ. שבעת הקמפוסים  של המכללה הפרוסים בכל חלקי הארץ מבטיחים לך נגישות מקסימלית ממקום מגוריך ומאפשרים שמירת קרדיט במעבר מקמפוס לקמפוס.  מכללת רידמן מעניקה כיום תארים מקצועיים, חלקם בשיתוף מכללות ואוניברסיטאות יוקרתיות מהעולם. לאורך כל התהליך ובמרכזו עומד תמיד הסטודנט ונטיות ליבו, ולכן השירות והיחס האישי הינם בראש מעיינינו. גם לאחר סיום הלימודים ממשיכה המכללה לשמש בית חם לבוגריה ומעניקה להם ייעוץ, סיוע ומידע. מכללת רידמן מלווה את הסטודנטים גם בתחום פיתוח הקריירה המקצועית שלהם ומסייעת רבות בנושא התעסוקה לאחר סיום הלימודים.
 
קשרים בינלאומיים
מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית, המייצגת בלעדית בישראל אוניברסיטאות ומכללות מובילות לרפואה משלימה מרחבי העולם. ייצוג זה מתבטא בכמה אופנים עיקריים:

• בניית תכניות הלימודים ברידמן בשיתוף של המכללה מחו"ל ובהתאמה לסילבוסים שלה.

• אפשרות להשתלמות במכללה בחו"ל כהמשך ללימודים במכללת רידמן.

• אפשרות להשתלמות בחו"ל וקבלת תואר מהמכללה בחו"ל תוך הכרה בלימודים בישראל. אופציה זו מאפשרת בדרך כלל גם אישור מקצועי לעבודה בחו"ל.

• חברות בארגונים מקצועיים בחו"ל.


מי הם המרצים?
במכללת רידמן מלמדים מומחים בעלי שם וניסיון מהארץ ומהעולם, תוך התעדכנות מתמדת אחר החידושים הרבים המתרחשים בתחום. למכללה מערך פדגוגי מובנה וסגל מרצים מנוסה ומקצועי החי כל העת את השטח. לסגל ההוראה

 
איפה לומדים? 
לנוחיותכם שבעה קמפוסים הפרוסים ברחבי הארץ. כל אחד ואחד מן הקמפוסים מצוי בסביבה לימודית נעימה ונגישה: 

בתל-אביב שני קמפוסים  -  ברחוב ירמיהו וברמת אביב

ב- ירושלים  קמפוס הממוקם ברחוב יפו במרכז העיר

ב - חיפה קמפוס השוכן במרומי הכרמל בבניין הצופה לים

ב - כנרת קמפוס בסמוך לקיבוץ כנרת על חוף הימה

ב - באר- שבע קמפוס במתחם One Plaza הנגיש לתושבי העיר והסביבה
 
כיצד מגיעים לקמפוסים השונים?
פרטים על דרכי ההגעה כולל מפות תמצאו בעמודי הקמפוסים
 
האם הלימודים בקמפוסים השונים זהים, ומאפשרים מעבר ממקום למקום?
כן. תכנית הלימודים זהה לחלוטין בכל אחד מן הקמפוסים וקיימת האפשרות לעבור בינהם תוך כדי שנת הלימודים - ולשמור על הקרדיט האקדמי הנצבר. צוות ההוראה של המכללה הוא ארצי - כך שלעיתים קרובות תמצאו שאותם המורים מלמדים בשלוחות השונות.
 
 
האם הלימודים במכללת רידמן מוכרים לתואר אקדמי? 
הלימודים אינם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ואינם נחשבים לתואר אקדמי. בגמר מסלול הלימודים המלא בכל תחום זכאי הסטודנט לתעודה מקצועית בתחום שבו למד. התעודות שאנו מעניקים עומדות בדרישות של האיגודים המקצועיים השונים. חלק מן התעודות ניתנות בשיתוף מכללות ואוניברסיטאות יוקרתיות מהעולם, עמן אנו משתפים פעולה. מכללת רידמן מצויה בעובי הקורה גם בכל הקשור בנושא מיסוד העיסוק והאקדמיזציה של התחום.

האם ישנה ספרייה בקמפוס?
כן. בקמפוס רמת אביב ישנה ספרייה עשירה במיוחד, עם מיטב הספרות העולמית והמקומית בתחומי הרפואה המערבית והמשלימה לסוגיהן. בנוסף – לנוחות הסטודנטים בכל אחת מן השלוחות ישנן עמדות מחשב עם אינטרנט.

אילו עזרים נוספים עומדים לרשות הסטודנטים?
  • לרשות הסטודנטים עומדת מערכת למידה מתוקשבת המאפשרת אינטראקציה עם המרצים והחברים לכיתה, ומכילה עשרות חוברות עזר בעברית ומערכי שיעור, החוסכים לסטודנט זמן וכסף.

  • מעבדת צמחי מרפא בקמפוס הראשי - מעבדת צמחים מלאה ומקצועית המאפשרת לסטודנטים להתמקצע בהכנת פורמולות ובקבלת הכשרת רוקחות מלאה.

  • חנות On-Line בהתחייבות למחירים הנמוכים בישראל.


  • תיק מטפל - ייחודי מסוגו בעולם אשר עוצב ע"י צוות המכללה. התיק ניתן כהטבה לתלמידי רפואה סינית ומוצע במחיר עלות במרכזי השירות לסטודנטים ובחנות המכללה לסטודנטים משאר המגמות.

  • חוגי העשרה - לאורך השנה נהנים הסטודנטים מחוגי העשרה חד שבועיים ללא תשלום.

  • הרצאות אורח – כחלק מתכנית הלימודים מוזמנים הסטודנטים למגוון הרצאות העשרה בתחומים שונים.

  • השתתפות בתכנית המחקר העניפה של המכללה - מכללת רידמן, בהיותה חלוצת הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בישראל, רואה לעצמה חובה לפרוץ דרך גם בתחום המחקר בארץ.
היכן ואיזה סטאז' מקיימים עם תום הלימודים?
הסטודנטים מתמחים בסטאז' מעשי הן בקליניקות מתמחים אשר מתקיימות בקמפוסים השונים – הפתוחות לקהל הרחב, והן בקרב מוסדות שונים בקהילה. אל קליניקות המתמחים, המתקיימות הן בקמפוסים והן מחוצה להם, מגיעים הסטודנטים בליווי צמוד של מוריהם בתום הלימודים. זהו השלב בו הם מביאים לידי יישום את כל החומר הרב שלמדו לאורך השנים. בתום הקליניקות יוצאים הסטודנטים כשמאחוריהם טיפול במספר מקרים, וצפייה בעוד מספר רב של מקרים - מה שמעשיר רבות את הניסיון הקליני ואת הביטחון העצמי שלהם. מעל ל-12,000 טיפולים מתקיימים בקמפוסים השונים שלנו במשך שנה אחת בלבד! התמחות בקהילה: מכללת רידמן לוקחת כיום חלק פעיל במחקר ובטיפול בתוך בתי החולים והמרכזים הרפואיים. במשך השנה אנו מעורבים ביותר מ-50 פרויקטים שונים של התמחות מעשית בקהילה.

הכשרה רחבה ומשמעותית בתחום הרפואה המערבית
אנו מאמינים כי הרפואה האינטגרטיבית, המשולבת, הינה רפואת העתיד. מסיבה זו, בחלק ניכר ממסלולי הכשרת המטפלים מקבלים הסטודנטים הכשרה רחבה ומשמעותית בתחום הרפואה המערבית. הכשרה מעולה זו, מאפשרת לבוגרינו לנהל טיפול ברמה המקצועית הגבוהה ביותר תוך דיאלוג טיפולי משותף אמיתי עם עמיתיהם מתחומי הרפואה הקונבנציונלית. 
במגמת הרפואה המערבית מלמד סגל הוראה המונה יותר מחמישים רופאים, פיזיותרפיסטים וסטודנטים לרפואה. כל הקורסים ברפואה מערבית מלווים בחוברות מקוריות בעברית, המכילות את כל חומר הלימוד, אשר נכתבו על-ידי צוות המגמה במיוחד עבור סטודנטים הלומדים רפואה משלימה ואינטגרטיבית. החוברות מתעדכנות בכל שנה וכוללות את הנושאים הרלוונטיים ביותר למטפל פעיל, כפי שמשתקפים ממשובים שאנו מקפידים להעביר בכל שנה. לרשות הסטודנטים עומדת מערכת אינטרנטית ללימוד האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכת התנועה. המערכת זמינה לסטודנטים בחינם על גבי מערכת הלמידה המתוקשבת של המכללה. צפו בקישור הבא בדמו המדגים את המערכת:

http://muscleandmotion.com/muscleDemo.aspx

 

אם יש לי בעיה במהלך הלימודים, למי ניתן לפנות?
בכל בעיה ניתן לפנות אל דיקן הסטודנטים, ד"ר מלה מאיר, האוזן הקשבת של הסטודנטים במכללה. בנוסף, צוות המכללה כוו ובראשם נשיאת המכללה, סאלי רידמן, מחזיקים במדיניות של דלת פתוחה ואוזן קשובה לכל סטודנט שירצה בכך.

איפה ניתן לעבוד בתחום לאחר סיום הלימודים? 
למכללת רידמן הסכמי העסקה בלעדיים עם הגופים המובילים מבחינת תעסוקה בתחום הרפואה המשלימה. הוכח ברבות השנים, כי המוניטין, רמת הלימודים והקשרים הבינלאומיים הופכים את התעודה של מכללת רידמן לשווה יותר. עם תעודה מרידמן יסתכלו עליך אחרת! בוגרי כל מסלולי הלימוד יכולים לעבוד באופן פרטי ולפתוח קליניקה עצמאית. בנוסף ישנם מוסדות דוגמת קופות החולים, ביה"ח ומוסדות רפואיים שונים בהם ניתן להשתלב, כמו גם בסקטור הפרטי. 
 
האם המכללה תסייע לי למצוא עבודה בתחום?
בהחלט כן. בוגרי המכללה נהנים משירותי חטיבת ההשמה שלנו – רידמן קריירה – הגדולה בישראל בתחום הרפואה המשלימה, המשגרת בכל שבוע שלל הצעות עבודה ישירות לתיבות המייל שלהם. ברידמן קריירה עמלים על חתימת הסכמי הבנה ושיתוף פעולה עם הגופים הגדולים ביותר במשק – כל זאת לטובת התנעת הקריירה של בוגרינו הטריים. הציצו ברידמן קריירה 

האם במהלך לימודיי יזדמן לי להשתתף בפעילות התנדבותית למען הקהילה?
בהחלט.
לאורך השנים מתקיימת במכללת רידמן פעילות התנדבותית עניפה בקהילה, המשלבת את התמקצעות הסטודנטים בשלב ההתמחות הקלינית – בנתינה אמיתית, טיפול וריפוי בפלחים שונים בחברה. פעילות זו היא מקור לגאווה ופינה חמה ומיוחדת בליבנו, שכן חרטנו על דגלנו את המוטו "רפא את עצמך, רפא את העולם".


יש לך עוד שאלות? נשמח לענות לך!
צרו עמנו קשר

לימודי נטורופתיה, לימודי רפואה סינית   | מורשים | info@reidman.co.il   1-800-22-09-22  מכללת רידמן - המקום המושלם ללימודי רפואה משלימה